Zahradnictví Schuch

Zahradnictví

Naše malé zahradnictví o 550 m² má velké srdce. Marmelády a svíčky u nás nenajdete, zato zdravé silné rostliny z vlastní školky za sympatické ceny ano. Pořídíte tu veškerý rostlinný materiál na realizaci zahrady včetně velkých stromů.

Jehličnaté stromy - Schuch

Jehličnaté stromy

Roubování jehličnanů je naše srdcovka. Jak probíhá? Začínáme sběrem roubů z matečných rostlin, v zimě je roubujeme na podnože. Když roub s podnoží úspěšně sroste, nabídneme vám rostliny už na podzim. Část sázíme do volné půdy, kde narostou do velikosti vhodné pro výsadbu do zahrad. Takové množení je pořádná ruční dřina, na kterou jsou stroje krátké. Proto se mu moc firem nevěnuje. Množíme borovice, jedle, smrky, modříny i cedry. Nabízíme i dovozové jehličnany od cedrů po bonsaje, protože v našich podmínkách narůstají pomaleji. 

Listnaté stromy - Schuch

Listnaté stromy

Listnaté stromy množíme roubováním a řízkováním. Je to stejně náročný proces jako u jehličnanů. I část listnáčů sázíme na pole, kde narostou do velikosti vhodné pro přímou výsadbu do zahrad. Rovnou z naší školky koupíte u nás v zahradnictví sakury, břízy, buky, duby, habry, lípy, javory… A sortiment doplňujeme krasavci od jiných dodavatelů, hlavně specifické tvary jako střechy, špalíry nebo vícekmeny.

Keře a trvalky - Schuch

Keře a trvalky

Naše specialita je také roubování magnolií a dalších okrasných rostlin od dřínů po vilíny. Většinu množíme řízkováním – hortenzie, půdokryvné růže, tavoly a tavolníky, šeříky, ibišky, blýskavky nebo mochny. Sortiment keřů pravidelně doplňujeme o novinky na trhu. Nakupujeme pro vás blýskavky, z trvalek populární šalvěje, astry, třapatky, plaménky. Nechybí traviny jako dochany, ozdobnice, kavyly, ostřice. A aby byl sortiment komplet, dokupujeme některé trvalky od lokálních perenářů.

Sezónní reostliny - Schuch

Sezónní rostliny

Fandíme udržitelnosti, proto balkónovky, letničky, sadbu zeleniny, ovocné dřeviny, vřesy a chryzantémy pro vás do zdechovického zahradnictví odebíráme od lokálních českých pěstitelů. Nabídka je tak košatá, že vyjmenovat všechny druhy by bylo jako sázet prales. V našem zahradnictví najdete (skoro) všechno. Přijďte se přesvědčit a vybrat si pro svůj balkon nebo zahradu něco zeleného pro radost.

Služby - Schuch

Služby

Větší dřeviny po domluvě rozvážíme po okolí. Rádi osázíme vaše nádoby – pro okna, balkony, terasy… Nabízíme již osázené nádoby nebo je osázíme rostlinami vaší volby. V zahradnictví vám poradíme s výběrem ideálních rostlin, doporučíme, jak se o ně starat, jak vyzrát na škůdce a choroby. Máte „náročnější“ otázky? Doporučujeme konzultaci s našimi ochotnými projektantkami. Můžete si s nimi domluvit i návrh zahrady. Naše ukázková zahrada prezentuje finální velikost prodávaných rostlin a třeba vás inspiruje, co si vedle v zahradnictví pořídit domů.

Okurkovou sezonu nemáme nikdy. V zimě máme v zahradnictví zavřeno, ale od prosince do února se „bavíme“ roubováním. Je to naše rodinné stříbro, protože je to ruční dřina a moc firem v tuzemsku potřebné know-how a trpělivost nemá.

Potřebujete se na něco zeptat? Rádi poradíme.

Kontakt

  • Tradice 
    Jsme už 5. generace zahradníků.
  • Kvalita 
    90 % sortimentu pěstujeme sami u nás v ČR.
  • Lidský přístup 
    Pro zeleň žijeme a rádi s ní (po)radíme i vám.